Λέσχη Φίλων Στατιστικής - GrStats forum
Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης Forumgrstats

Join the forum, it's quick and easy

Λέσχη Φίλων Στατιστικής - GrStats forum
Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης Forumgrstats
Λέσχη Φίλων Στατιστικής - GrStats forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Για προβλήματα εγγραφής και άλλες πληροφορίες επικοινωνήστε με : grstats.forum@gmail.com ή grstats@stat-athens.aueb.gr

Go down
avatar
emilia.exa
Posts : 15
Join date : 2013-06-13

Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης Empty Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης

Sat 19 Oct 2013 - 11:32
Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να με διαφωτίσει σχετικά με την κοστολόγηση μιας στατιστικής ανάλυσης κυρίως περιγραφικά κλπ συμπεριλαμαβανομένης και συγγραφής, κατασκευής πινάκων και γραφημάτων. Σε τι τιμές κυμαίνονται;

Ευχαριστώ πολύ
grstats
grstats
Posts : 959
Join date : 2009-10-21
http://stat-athens.aueb.gr/~grstats/

Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης Empty Re: Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης

Mon 21 Oct 2013 - 12:00
Δεν υπάρχει συγκεκριμένο τιμολόγιο. Η τιμή διαμορφώνεται ανάλογα το επίπεδο του Στατιστικού (Master ή Phd και ανάλογα την εμπειρία του) αλλά και σε το επίπεδο και την έκταση της εργασίας (είναι για Μαστερ, για επιστημονικό Άρθρο, για Διδακτορικό; ).

Προσπάθησε να αξιολογήσεις πόσο χρόνο θα χρειαστείς και πόσο αξιολογείς την ώρα. To report τιμολογείται επιπλέον και ανά σελίδα.
avatar
emilia.exa
Posts : 15
Join date : 2013-06-13

Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης Empty Re: Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης

Mon 21 Oct 2013 - 12:54
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ευτυχώς η συμφωνία ήταν να δούμε την τιμή αφού γίνει η εργασία για να ξέρω πόσο χρόνο μου πήρε και να το ψάξω γενικά λίγο...
Dimitris Karlis
Dimitris Karlis
Posts : 205
Join date : 2011-04-14
http://www.stat-athens.aueb.gr/~karlis

Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης Empty Re: Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης

Mon 21 Oct 2013 - 23:09
επίσης μια συμβουλή: συζητησε τι περιπου θα πρέπει να κάνεις! Οσοι δεν ξέρουν μπορεί να σου ζητήσουν να κάνεις τρελά πολλά πράγματα (πχ ερωτηματολόγιο με 50 ερωτήσεις ολα τα ανα δυιο cross-tabs μήπως βγει κάτι στατιστικά σημαντικό).... Οπότε μην το αφήσεις εντελώς σε συμφωνία κυριων... επίσης διευκρινισε τι ρεπορτ θέλει, απλό Output+καποια σχολια ή πλήρες κείμενο?
avatar
emilia.exa
Posts : 15
Join date : 2013-06-13

Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης Empty Re: Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης

Tue 22 Oct 2013 - 14:51
Δίκιο έχετε! Αν σας πω ότι μου ζήτησαν να φτιάξω μόνη μου τα δεδομένα γιατί τα έχουν χάσει? Very Happy Οπότε, αυτό που έκανα ήταν να βγάλω τα δεδομένα (κατηγορικά) μέσα από κάποια ποσοστά που είχα στη διάθεση μου, και βέβαια δεν προχώρησα σε συσχετίσεις γιατί ήταν αδύνατον. Έφτιαξα πίνακες και γραφήματα εντελώς περιγραφικά και έφτιαξα το report.
Πάντως αυτό που λέτε είναι πολύ διαφωτιστικό γιατί όλοι περιμένουν ότι θα έχεις φτιάξει πίνακες σε excel, λεζάντες και γενικά τα πάντα.
avatar
tzirtzis13
Posts : 1
Join date : 2015-03-17

Κοστολόγηση στατιστικής ανάλυσης Empty εξαρτάται πάντα από το επίπεδο των διδασκόντων, για παράδειγμα κάποιος που έχει βγάλει απλά ένα πτυχίο μαθηματικών θα σε χρεώσει πολύ λιγότερο

Tue 17 Mar 2015 - 11:16
emilia.exa wrote:Καλημέρα σε όλους,

Θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να με διαφωτίσει σχετικά με την κοστολόγηση μιας στατιστικής ανάλυσης κυρίως περιγραφικά κλπ συμπεριλαμαβανομένης και συγγραφής, κατασκευής πινάκων και γραφημάτων. Σε τι τιμές κυμαίνονται;

Ευχαριστώ πολύ
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum